Produkty
WYDAWNICTWA
OUTLET, B-STOCK
INNE INSTRUMENTY
ADAM AUDIO A77H monitor studyjny średniego pola trójdrożny

ADAM AUDIO A77H monitor studyjny średniego pola trójdrożny

 

PROMOCJA:

Kup parę monitorów ADAM Audio A77V, a słuchawki Sony MDR-7506 o wartości 599 zł otrzymasz GRATIS!

 

 

Jako zaawansowany następca modelu A77X, A77H jest prawdziwym trójdrożnym monitorem średniego pola, który wykorzystuje najnowsze technologie ADAM Audio, aby zapewnić bogaty, przestrzenny i otaczający dźwięk. Dzięki zastosowaniu dwóch 7-calowych głośników niskotonowych, głośnika średniotonowego oraz głośnika wysokotonowego X-ART firmy ADAM Audio, monitor A77H oferuje bardzo szerokie pasmo przenoszenia. Dodanie przetwornika średniotonowego pomaga uzyskać czysty dźwięk w najbardziej wrażliwym zakresie ludzkiego słuchu. Technologia obrotowego falowodu HPS i wbudowany procesor DSP umożliwiają precyzyjne dostrojenie dźwięku do wymagań użytkownika.

 

 

Parametry techniczne

•Przetwornik wysokotonowy: Obrotowy głośnik wysokotonowy X-ART + falowód HPS

•Przetwornik średniotonowy: MLM 3,5"

•Średnica cewki drgająca przetwornikaśredniotonowego: 33 mm / 1,3"

•Przetwornik niskotonowy: 2x MLM 7"

•Średnica cewki drgającej przetwornikaniskotonowego: 38 mm / 1,5"

•Przetwornik A/C: 24-bitowy

•Wewnętrzna częstotliwość próbkowania: 96 kHz

•Moc wzmacniacza (RMS): 250 W (głośnik niskotonowy) + 70 W (głośnik średniotonowy) 20 W (głośnik wysokotonowy)

•Częstotliwość podziału zwrotnicy: 400 Hz - 3,0 kHz

•Moc znamionowa: maks. 500 W

•Wejścia analogowe (symetryczne): 1 x XLR

•Wejścia analogowe (niesymetryczne): 1 x RCA

•Waga netto: 17,1 kg  

•Waga brutto: 20,5 kg

•Wymiary kolumny (wysokość x szerokość x głębokość): 236 mm x 531 mm x 350 mm

•Napięcie wejściowe AC: 100-240 V, 50-60 Hz

 

Obracany falowód HPS i głośnik wysokotonowy X-ART

Technologia falowodów ADAM Audio HPS (high-frequencypropagation system; system propagacji wysokich częstotliwości) umożliwia głośnikom wysokotonowym rozpraszanie dźwięku z kontrolowaną spójnością, szerokie w osi poziomej, ale ściśle skupione w płaszczyźnie pionowej. W monitorach serii A wprowadzono konstrukcję obracanego falowodu HPS. Głośniki wysokotonowe monitorów serii A można przesuwać co 90 stopni, aby móc ciągle korzystać z technologii falowodu HPS, niezależnie od tego, czy głośnik jest ustawiony poziomo, czy pionowo.

Falowód HPS serii A jest wykonany z nowej mieszanki polimerowej z włóknem szklanym, która pomaga uzyskać czysty dźwięk, wolny od niepożądanych rezonansów. Sercem obrotowego falowodu HPS jest głośnik wysokotonowy ADAM Audio X-ART. Głośnik wysokotonowy X-ART został wyprodukowany w Niemczech i zapewnia precyzyjne przenoszenie transjentów oraz odtwarza najdrobniejsze szczegóły dźwięku. Głośnik wysokotonowy X-ART jest stosowany w każdym głośniku serii A i zapewnia szczegółowy, spójny dźwięk w całej linii produktów.

 

Głośnik niskotonowy z wielowarstwowych włókien mineralnych (MLM)

Głośniki niskotonowe serii A są zbudowane z unikalnej mieszanki kamiennych włókien mineralnych, które zostały spieczone w celu uzyskania lekkiego, ale bardzo stabilnego materiału. Skład mineralny, układ warstw i geometria każdego stożka są specyficzne dla przetwornika zastosowanego w danym modelu. Dzięki połączeniu tego materiału z nowym układem magnetycznym głośniki niskotonowe serii A charakteryzują się wysoką mocą wyjściową przy niskich zniekształceniach i zapewniają czyste brzmienie niskich tonów.  

 

Głośnik średniotonowy

Przetwornik średniotonowy w monitorach serii A został zaadaptowany z przełomowego przetwornika średniotonowego ADAM Audio DCH™ stosowanego w głośnikach serii S i zapewnia czyste brzmienie w krytycznej części zakresu częstotliwości, w której ludzkie uszysą szczególnie wrażliwe na podbarwienie dźwięku. Zastosowanie osobnego przetwornika dla tonów średnich dodatkowo zwiększa klarowność niskich i wysokich tonów, eliminując potrzebę wykorzystywania głośników niskotonowych do odtwarzania średnich częstotliwości, a tym samym zmniejszając zniekształcenia.

 

Wzmacniacze hybrydowe

Seria A łączy w sobie to, co najlepsze w świecie cyfrowym i analogowym. Głośniki niskotonowe są zasilane przez wzmacniacze pracujące w klasie D, które pomagają uzyskać liniową charakterystykę dźwięku przy jednoczesnej redukcji zniekształceń. Wzmacniacze te zostały wybrane specjalnie ze względu na ich moc i wydajność, zarówno pod względem zużycia energii, jak i odtwarzania dźwięku. Niska rozpraszalność termiczna pozwala na zastosowanie mniejszego radiatora, co umożliwiło dodatkowe zwiększenie mocy i wydajności serii A.

 

Głośniki wysokotonowe i średniotonowe są zasilane przez wzmacniacze pracujące w klasie AB, które zapewniają płynną i naturalną reprodukcję wysokich częstotliwości. Każdy wzmacniacz jest zoptymalizowany pod kątem swojego zakresu roboczego, co skutkujeprecyzyjnie ustawionym i prawidłowo zestrojonym głośnikiem. Aby osiągnąć ten cel, firma ADAM Audio przeprowadziła szeroko zakrojone pomiary i sesje odsłuchowe i przetestowała niezliczoną ilość wzmacniaczy i ich komponentów.  

 

Elektronika z DSP

Seria A wykorzystuje możliwości elektroniki bazującej na procesorach DSP, aby zapewnić większą precyzję strojenia i lepszą przewidywalność niż w przypadku głośników w pełni analogowych. Dzięki oprogramowaniu sprzętowemu, które może być aktualizowane poprzez połączenie Ethernet, z czasem można spodziewać się integracji najnowszych możliwości ADAM Audio opartych na DSP – w tym nowych typów i funkcji filtrów oraz alternatywnych charakterystyk brzmienia.

 

Adaptacja do pomieszczenia

Na tylnym panelu głośników serii A znajdują się cztery pasma korekcji przeznaczone do adaptacji dźwięku do pomieszczenia: Bass, Desk, Presence i Treble. Każde pasmo można regulować w zdefiniowanych krokach, co daje ponad 100 opcji strojenia, które pomagają skompensować typowe problemy akustyczne wynikające z rozmieszczenia głośników.

 

Charakterystyki brzmienia

„Voicing” to wstępnie zdefiniowany profil brzmieniowy monitorów serii A. Na tylnym panelu znajdują się dwie różne opcje: „UNR” i „Pure”. Znajduje się tu również opcja „Ext”, która jest poświęcona rozszerzonym funkcjom dostępnym w aplikacji A Control działającej za pośrednictwem połączenia Ethernet.

 „UNR” (Uniform Natural Response™; jednolita naturalna odpowiedź)” to dynamiczna krzywa charakterystyki częstotliwościowej o naturalnym brzmieniu, opracowana przez firmę ADAM Audio, która wywodzi się z wielu kultowych produktów ADAM Audio, w tym z poprzedniej serii AX. Nadaje się do produkcji, komponowania i pisania piosenek, ponieważ jej wciągające brzmienie z prezencją daje więcej miejsca na kreatywność i twórczy flow. Jest to również świetne rozwiązanie, gdy chcesz używać głośników tylko po to, aby cieszyć się dobrą muzyką.

 Opcja „Pure” daje bardzo wierne i neutralne brzmienie. Jest to ustawienie „płaskie”, idealne do miksowania i masteringu, gdzie naprawdę trzeba być świadomym wszystkich szczegółów i polegać na uczciwym odwzorowaniu dźwięku przez głośniki.

 Opcja „Ext” jest poświęcona rozszerzonym funkcjom dostępnym w aplikacji A Control działającej za pośrednictwem połączenia Ethernet. Korzystając z sześciopasmowego korektora A Control, można utworzyć własną charakterystykę brzmienia i przesłać ją do monitora.   

 

A Control (zdalne sterowanie w czasie rzeczywistym)

Funkcjami wszystkich monitorów serii A opartymi na procesorze DSP można sterować zdalnie i w czasie rzeczywistym przez sieć Ethernet za pomocą bezpłatnego oprogramowania A Control. Oprogramowanie A Control jest dostępne do pobrania dla systemów Windows i MacOS w sekcji MyADAM witryny www.adam-audio.com dla klientów, którzy zarejestrowali swoje monitory serii A.

 

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji można sterować wieloma głośnikami jednocześnie, precyzyjnie regulując ustawienia korekcji dźwięku i opóźnienia, z różnych pozycji odsłuchowych w studiu. Podczas pracy można zdalnie regulować poziomy monitorów, jeśli użytkownik znajduje się daleko od fizycznego regulatora. Możliwość zdalnego sterowania jest szczególnie przydatna w pomieszczeniach wielofunkcyjnych, ponieważ pozwala upewnić się, że ustawienia barwy dźwięku, korektora i innych elementów są dokładnie takie, jak chcesz.

 

Korekcja akustyki pomieszczenia i integracja z programem Sonarworks

Głośniki serii A zostały zaprojektowane tak, aby można było je dostosować do zmieniających się wymagań, preferencji i środowisk. Korzystając z oprogramowania A Control, można przesłać ustawienia zaawansowanych filtrów bezpośrednio do platformy wbudowanej w monitory, aby pomóc w kompensacji niedoskonałości akustyki pomieszczenia. Ta wbudowana platforma obsługuje filtry wiodącej w branży firmy Sonarworks. Korzystając z oprogramowania Sonarworks i mikrofonu pomiarowego, można skalibrować głośniki pod kątem nowego pomieszczenia lub z powodu zmiany gustu.

System bassreflex, obudowy i montaż

Nowe kolumny serii A bazują na dziedzictwie firmy ADAM Audio, a w szczególności na serii AX. W ramach ewolucyjnego projektu obudowy serii A mają pogłębione skosy, aby jeszcze bardziej ograniczyć dyfrakcję. Ponadto grubsze ścianki odgrody wzmacniają obudowę i redukują wewnętrzne wibracje, a rozkloszowany wylot tunelu bass-reflex optymalizuje przepływ powietrza i zmniejsza zakłócenia. Wszystkie głośniki serii A są wyposażone pod spodem w gniazda do montażu, dzięki czemu można je zamontować wszędzie tam, gdzie są one potrzebne.

 

Gwarancja

2-letnia gwarancja standardowa, przedłużenie do 5 lat po rejestracji w strefie użytkownika „My ADAM”.

Dostępność
W magazynie:
Na zamówienie:
ADAM AUDIO T8V Monitor aktywny bliskiego pola ADAM AUDIO T8V Monitor aktywny bliskiego pola
1189,00 PLN
1557,82 PLN
ilość
ADAM AUDIO T10 S - Soobwoofer aktywny ADAM AUDIO T10 S - Soobwoofer aktywny
1989,00 PLN
2099,00 PLN
ilość
ADAM AUDIO T7V Monitor aktywny bliskiego pola ADAM AUDIO T7V Monitor aktywny bliskiego pola
919,00 PLN
1144,37 PLN
ilość
ADAM AUDIO T5V Monitor aktywny bliskiego pola ADAM AUDIO T5V Monitor aktywny bliskiego pola
809,00 PLN
898,95 PLN
ilość
ADAM AUDIO A7V monitor studyjny bliskiego pola ADAM AUDIO A7V monitor studyjny bliskiego pola
3099,00 PLN
3499,04 PLN
ilość
ADAM AUDIO A4V monitor studyjny bliskiego pola ADAM AUDIO A4V monitor studyjny bliskiego pola
1959,00 PLN
2299,00 PLN
ilość
ADAM AUDIO Sub 15 subwoofer ADAM AUDIO Sub 15 subwoofer
15799,00 PLN
16488,00 PLN
ilość
ADAM AUDIO Sub2100 subbas aktywny ADAM AUDIO Sub2100 subbas aktywny
28999,00 PLN
30900,00 PLN
ilość
ADAM AUDIO Telescopic Ceiling Mount ADAM AUDIO Telescopic Ceiling Mount
1460,00 PLN
1660,00 PLN
ilość
Dostępność
W magazynie:
Na zamówienie:
CECHY TOWARU
  • Producent: ADAM AUDIO
  • Strona producenta: http://www.adam-audio.com/
  • Nazwa towaru: ADAM AUDIO A77H monitor studyjny średniego pola trójdrożny
  • Kod towaru: ADAMA77H
GITARY I BASY
Podkategoria
Aktualne promocje
INSTRUMENTY KLAWISZOWE
Podkategoria
Aktualne promocje
STUDIO
Podkategoria
Aktualne promocje
NAGŁOŚNIENIE
Podkategoria
Aktualne promocje
SŁUCHAWKI
Podkategoria
Aktualne promocje
PERKUSJE
Podkategoria
Aktualne promocje
DEE JAY
Podkategoria
Aktualne promocje
OŚWIETLENIE
Podkategoria
Aktualne promocje
FOTO WIDEO
Podkategoria
Aktualne promocje
POKROWCE, SKRZYNIE TRANSPORTOWE
Podkategoria
Aktualne promocje
STATYWY, KONSTRUKCJE
Podkategoria
Aktualne promocje
KABLE, ZŁĄCZA
Podkategoria
Aktualne promocje
GADŻETY MUZYCZNE
Podkategoria
Aktualne promocje
INSTRUMENTY DĘTE
Podkategoria
Aktualne promocje
INSTRUMENTY SMYCZKOWE
Podkategoria
Aktualne promocje
SYSTEMY INSTALACYJNE
Podkategoria
Aktualne promocje