Produkty
WYDAWNICTWA
OUTLET, B-STOCK
INNE INSTRUMENTY
ADAM AUDIO A7V monitor studyjny bliskiego pola

ADAM AUDIO A7V monitor studyjny bliskiego pola

 

PROMOCJA:

Kup parę monitorów ADAM Audio A7V, a słuchawki Sony MDR-7506 o wartości 599 zł otrzymasz GRATIS!

 

 

Monitor A7V z serii A stanowi ewolucję najlepiej sprzedającego się, wielokrotnie nagradzanego modelu A7X firmy ADAM Audio. Dwudrożny monitor A7V łączy w sobie nowy 7-calowy głośnik niskotonowy zbudowany z wielowarstwowych włókien mineralnych (MLM) oraz wykonany ręcznie, precyzyjny głośnik wysokotonowy X-ART firmy ADAM Audio, aby zapewnić szerokie pasmo przenoszenia od 41 Hz do 42 kHz. Obrotowy falowód HPS i wbudowane opcje strojenia dokonywanego w oparciu o procesor DSP umożliwiają optymalizację dźwięku A7V pod kątem wymagań danego pomieszczenia i własnych preferencji brzmieniowych. Dla wielu artystów, realizatorów miksu i producentów A7V będzie doskonałym wyborem spośród monitorów serii A.

 

 

Parametry techniczne

•Przetwornik wysokotonowy: Obrotowy głośnik wysokotonowy X-ART + falowód HPS

•Przetwornikniskotonowy: MLM 1x7”

•Średnica cewki drgającej przetwornikaniskotonowego: 33 mm / 1,5”

•Pasmo przenoszenia (-6 dB): 41 Hz - 42 kHz

•Maks. szczytowa wartość SPL dla każdego głośnika w odległości 1 m: 105 dB SPL

•Przetwornik A/C: 24-bitowy

•Wewnętrzna częstotliwość próbkowania: 96 kHz

•Moc wzmacniacza (RMS): 110 W (głośnik niskotonowy) + 20 W (głośnik wysokotonowy)

•Częstotliwość zwrotnicy: 2,8 kHz

•Moc znamionowa: maks. 300 W

•Wejścia analogowe (symetryczne): 1 x XLR

•Wejścia analogowe (niesymetryczne): 1 x RCA

•Waga netto: 8,7 kg

•Waga brutto: 10,7 kg

•Wymiary kolumny (wysokość x szerokość x głębokość): 337 mm x 200 mm x 280 mm

•Napięcie wejściowe AC: 100-240 V, 50-60 Hz

 

Obrotowy falowód HPS i głośnik wysokotonowy X-ART

Technologia falowodów ADAM Audio HPS (high-frequencypropagation system; system propagacji wysokich częstotliwości) umożliwia głośnikom wysokotonowym rozpraszanie dźwięku z kontrolowaną spójnością, szerokie w osi poziomej, ale ściśle skupione w płaszczyźnie pionowej. W monitorach serii A wprowadzono konstrukcję obracanego falowodu HPS. Głośniki wysokotonowe monitorów serii A można przesuwać co 90 stopni, aby móc ciągle korzystać z technologii falowodu HPS, niezależnie od tego, czy głośnik jest ustawiony poziomo, czy pionowo.

Falowód HPS serii A jest wykonany z nowej mieszanki polimerowej z włóknem szklanym, która pomaga uzyskać czysty dźwięk, wolny od niepożądanych rezonansów. Sercem obrotowego falowodu HPS jest głośnik wysokotonowy ADAM Audio X-ART. Głośnik wysokotonowy X-ART został wyprodukowany w Niemczech i zapewnia precyzyjneprzenoszenietransjentów oraz odtwarza najdrobniejsze szczegóły dźwięku.Głośnik wysokotonowy X-ART jest stosowany w każdym głośniku serii A i zapewnia szczegółowy, spójny dźwięk w całej linii produktów.

 

Głośnik niskotonowy z wielowarstwowych włókien mineralnych (MLM)

Głośniki niskotonowe serii A są zbudowane z unikalnej mieszanki kamiennych włókien mineralnych, które zostały spieczone w celu uzyskania lekkiego, ale bardzo stabilnego materiału. Skład mineralny, układ warstw i geometria każdego stożka są specyficzne dla przetwornika zastosowanego w danym modelu. Dzięki połączeniu tego materiału z nowym układem magnetycznym głośniki niskotonowe serii A charakteryzują się wysoką mocą wyjściową przy niskich zniekształceniach i zapewniają czyste brzmienie niskich tonów.  

 

Wzmacniacze hybrydowe

Seria A łączy w sobie to, co najlepsze w świecie cyfrowym i analogowym. Głośniki niskotonowe są zasilane przez wzmacniacze pracujące w klasie D, które pomagają uzyskać liniową charakterystykę dźwięku przy jednoczesnej redukcji zniekształceń. Wzmacniacze te zostały wybrane specjalnie ze względu na ich moc i wydajność, zarówno pod względem zużycia energii, jak i odtwarzania dźwięku. Niska rozpraszalność termiczna pozwala na zastosowanie mniejszego radiatora, co umożliwiło dodatkowe zwiększenie mocy i wydajności serii A.

 

Głośniki wysokotonowe i średniotonowe są zasilane przez wzmacniacze pracujące w klasie AB, które zapewniają płynną i naturalną reprodukcję wysokich częstotliwości. Każdy wzmacniacz jest zoptymalizowany pod kątem swojego zakresu roboczego, co skutkujeprecyzyjnie ustawionym i prawidłowo zestrojonym głośnikiem. Aby osiągnąć ten cel, firma ADAM Audio przeprowadziła szeroko zakrojone pomiary i sesje odsłuchowe i przetestowała niezliczoną ilość wzmacniaczy i ich komponentów.  

 

Elektronika z DSP

Seria A wykorzystuje możliwości elektroniki bazującej na procesorach DSP, aby zapewnić większą precyzję strojenia i lepszą przewidywalność niż w przypadku głośników w pełni analogowych. Dzięki oprogramowaniu sprzętowemu, które może być aktualizowane poprzez połączenie Ethernet, z czasem można spodziewać się integracji najnowszych możliwości ADAM Audio opartych na DSP – w tym nowych typów i funkcji filtrów oraz alternatywnych charakterystyk brzmienia.

 

Adaptacja do pomieszczenia

Na tylnym panelu głośników serii A znajdują się cztery pasma korekcji przeznaczone do adaptacji dźwięku do pomieszczenia: Bass, Desk, Presence i Treble. Każde pasmo można regulować w zdefiniowanych krokach, co daje ponad 100 opcji strojenia, które pomagają skompensować typowe problemy akustyczne wynikające z rozmieszczenia głośników.

 

Charakterystyki brzmienia

„Voicing” to wstępnie zdefiniowany profil brzmieniowy monitorów serii A. Na tylnym panelu znajdują się dwie różne opcje: „UNR” i „Pure”. Znajduje się tu również opcja „Ext”, która jest poświęcona rozszerzonym funkcjom dostępnym w aplikacji A Control działającej za pośrednictwem połączenia Ethernet.

 „UNR” (Uniform Natural Response™; jednolita naturalna odpowiedź)” to dynamiczna krzywa charakterystyki częstotliwościowej o naturalnym brzmieniu, opracowana przez firmę ADAM Audio, która wywodzi się z wielu kultowych produktów ADAM Audio, w tym z poprzedniej serii AX. Nadaje się do produkcji, komponowania i pisania piosenek, ponieważ jej wciągające brzmienie z prezencją daje więcej miejsca na kreatywność i twórczy flow. Jest to również świetne rozwiązanie, gdy chcesz używać głośników tylko po to, aby cieszyć się dobrą muzyką.

 Opcja „Pure”daje bardzo wierne i neutralne brzmienie. Jest to ustawienie „płaskie”, idealne do miksowania i masteringu, gdzie naprawdę trzeba być świadomym wszystkich szczegółów i polegać na uczciwym odwzorowaniu dźwięku przez głośniki.

 Opcja „Ext” jest poświęcona rozszerzonym funkcjom dostępnym w aplikacji A Control działającej za pośrednictwem połączenia Ethernet. Korzystając z sześciopasmowego korektora A Control, można utworzyć własną charakterystykę brzmienia i przesłać ją do monitora.   

 

A Control (zdalne sterowanie w czasie rzeczywistym)

Funkcjami wszystkich monitorów serii A opartymi na procesorze DSP można sterować zdalnie i w czasie rzeczywistym przez sieć Ethernet za pomocą bezpłatnego oprogramowania A Control. Oprogramowanie A Control jest dostępne do pobrania dla systemów Windows i MacOS w sekcjiMyADAM witrynywww.adam-audio.com dla klientów, którzy zarejestrowali swoje monitory serii A.

 

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji można sterować wieloma głośnikami jednocześnie, precyzyjnie regulując ustawienia korekcji dźwięku i opóźnienia, z różnych pozycji odsłuchowych w studiu. Podczas pracy można zdalnie regulować poziomy monitorów, jeśli użytkownik znajduje się daleko od fizycznego regulatora. Możliwość zdalnego sterowania jest szczególnie przydatna w pomieszczeniach wielofunkcyjnych, ponieważ pozwala upewnić się, że ustawienia barwy dźwięku, korektora i innych elementów są dokładnie takie, jak chcesz.

 

Korekcja akustyki pomieszczenia i integracja z programem Sonarworks

Głośniki serii A zostały zaprojektowane tak, aby można było je dostosować do zmieniających się wymagań, preferencji i środowisk. Korzystając z oprogramowania A Control, można przesłać ustawienia zaawansowanych filtrów bezpośrednio do platformy wbudowanej w monitory, aby pomóc w kompensacji niedoskonałości akustyki pomieszczenia. Ta wbudowana platforma obsługuje filtry wiodącej w branży firmy Sonarworks. Korzystając z oprogramowania Sonarworks i mikrofonu pomiarowego, można skalibrować głośniki pod kątem nowego pomieszczenia lub z powodu zmiany gustu.

System bassreflex, obudowy i montaż

Nowe kolumny serii A bazują na dziedzictwie firmy ADAM Audio, a w szczególności na serii AX. W ramach ewolucyjnego projektu obudowy serii A mają pogłębione skosy, aby jeszcze bardziej ograniczyć dyfrakcję. Ponadto grubsze ścianki odgrody wzmacniają obudowę i redukują wewnętrzne wibracje, a rozkloszowany wylot tunelu bass-reflex optymalizuje przepływ powietrza i zmniejsza zakłócenia. Wszystkie głośniki serii A są wyposażone pod spodem w gniazda do montażu, dzięki czemu można je zamontować wszędzie tam, gdzie są one potrzebne.

 

Gwarancja

2-letnia gwarancja standardowa, przedłużenie do 5 lat po rejestracji w strefie użytkownika „My ADAM”.

 

 

 

 

Dostępność
W magazynie:
Na zamówienie:
ADAM AUDIO T10 S - Soobwoofer aktywny ADAM AUDIO T10 S - Soobwoofer aktywny
1999,00 PLN
2326,02 PLN
ilość
ADAM AUDIO T7V Monitor aktywny bliskiego pola ADAM AUDIO T7V Monitor aktywny bliskiego pola
949,00 PLN
1014,33 PLN
ilość
ADAM AUDIO Sub 15 subwoofer ADAM AUDIO Sub 15 subwoofer
15799,00 PLN
16488,00 PLN
ilość
ADAM AUDIO T8V Monitor aktywny bliskiego pola ADAM AUDIO T8V Monitor aktywny bliskiego pola
1189,00 PLN
1557,82 PLN
ilość
ADAM AUDIO Sub2100 subbas aktywny ADAM AUDIO Sub2100 subbas aktywny
28999,00 PLN
30900,00 PLN
ilość
ADAM AUDIO T5V Monitor aktywny bliskiego pola ADAM AUDIO T5V Monitor aktywny bliskiego pola
659,00 PLN
749,02 PLN
ilość
ADAM AUDIO A4V monitor studyjny bliskiego pola ADAM AUDIO A4V monitor studyjny bliskiego pola
1959,00 PLN
2299,00 PLN
ilość
ADAM AUDIO Telescopic Ceiling Mount ADAM AUDIO Telescopic Ceiling Mount
1460,00 PLN
1660,00 PLN
ilość
Dostępność
W magazynie:
Na zamówienie:
CECHY TOWARU
  • Producent: ADAM AUDIO
  • Strona producenta: http://www.adam-audio.com/
  • Nazwa towaru: ADAM AUDIO A7V monitor studyjny bliskiego pola
  • Kod towaru: ADAMA7V
GITARY I BASY
Podkategoria
Aktualne promocje
INSTRUMENTY KLAWISZOWE
Podkategoria
Aktualne promocje
STUDIO
Podkategoria
Aktualne promocje
NAGŁOŚNIENIE
Podkategoria
Aktualne promocje
SŁUCHAWKI
Podkategoria
Aktualne promocje
PERKUSJE
Podkategoria
Aktualne promocje
DEE JAY
Podkategoria
Aktualne promocje
OŚWIETLENIE
Podkategoria
Aktualne promocje
FOTO WIDEO
Podkategoria
Aktualne promocje
POKROWCE, SKRZYNIE TRANSPORTOWE
Podkategoria
Aktualne promocje
STATYWY, KONSTRUKCJE
Podkategoria
Aktualne promocje
KABLE, ZŁĄCZA
Podkategoria
Aktualne promocje
GADŻETY MUZYCZNE
Podkategoria
Aktualne promocje
INSTRUMENTY DĘTE
Podkategoria
Aktualne promocje
INSTRUMENTY SMYCZKOWE
Podkategoria
Aktualne promocje
SYSTEMY INSTALACYJNE
Podkategoria
Aktualne promocje