Produkty
WYDAWNICTWA
OUTLET, B-STOCK
CASIO PX-560 BE pianino cyfrowe z syntezatorem

CASIO PX-560 BE hybryda pianina cyfrowego z syntezatorem

 

Połączenie wysokiej klasy pianina cyfrowego z możliwościami syntezatora.

Najnowszy instrument Casio PX-560 to nie tylko bogata barwa fortepianu i doskonała klawiatura, ale także pełnowartościowy syntezator z ogromnymi możliwościami kreowania nowych brzmień. Co więcej dzięki dotykowemu wyświetlaczowi i trzem programowalnym pokrętłom, tworzenie potężnych barw nigdy nie było tak intuicyjne. Technologia Hex Layer zapożyczona z flagowego modelu PX-5S pozwala na podział klawiatury na 4 niezależne strefy oraz granie aż 14 brzmieniami jednocześnie. Także barwa fortepianu posiada możliwość dostosowania właściwości akustycznych na niespotykanym dotąd poziomie. Nowy model z serii Privia to inspirujący, potężny oraz wyjątkowo intuicyjny instrument, który doskonale sprawdza się na scenie, w studiu oraz podczas ćwiczeń w domu.

 

Najważniejsze cechy:

 

 • Dotykowy wyświetlacz o przekątnej 5, 3 cala
 • Multi-dimensional Morphing AiR – polifonia 256 ( max.)
 • 650 brzmień
 • 220 rytmów
 • Klawiatura Tri-Sensor Scaled Hammer Action
 • Hex Layer
 • Pitch bender, pokrętło modulacji oraz 3 programowalne kontrolery
 • Czteropasmowy equalizer
 • Midi oraz audio rekorder
 • Złącza USB
 • Nagłośnienie o mocy 2 x 8 W
 • Opcjonalny statyw oraz listwa z trzema pedałami

 

Klawiatura

Nowy model PX-560 został wyposażony w zaawansowany mechanizm ważonej, młoteczkowej klawiatury z systemem potrójnych czujników ruchu, która oprócz realnej pracy, dostarcza także ogromu przyjemności pod palcami. Specjalnie zaprojektowane wykończenie imitujące kość słoniową oraz heban, to rozwiązanie, jakie każdemu pianiście dostarczy wrażeń na bardzo wysokim poziomie. Każdy klawisz posiada niezwykle precyzyjny system styków, który w bardzo ścisły sposób ustala prędkość, z jaką uderza młotek i na tej podstawie wyznaczany jest dźwięk o odpowiedniej intonacji, charakterze i poziomie głośności.

 

Brzmienie fortepianu

To, czym PX-560 wyróżnia się na rynku, to niesamowity poziom realizmu barwy fortepianu koncertowego, umożliwiający grę pełną ekspresji, jakiej oczekuję się od instrumentu akustycznego. Struny uderzane w instrumencie akustycznym z różną siłą, reagują oprócz zmiany głośności, także zmianą charakteru brzmienia. Te drobne niuanse odnajdujemy w modelu z serii Privia dzięki temu, iż na każdy klawisz przypadają cztery zróżnicowane dynamicznie próbki fortepianu, a każda nuta zostaje odtworzona, przy pomocy zaawansowanej technologii Linear Morphing. Dla zwiększenia realizmu gry, moduł brzmieniowy posiada także możliwość symulacji efektów akustycznych, jakie odnajdujemy podczas używania pedału, w fortepianie koncertowym.

 

Hex Layer

To, czym nowe Casio PX-560 wyróżnia się na rynku, to także technologia brzmieniowa zaczerpnięta z modułu bardzo popularnego syntezatora XW-P1. Do dyspozycji użytkownika została oddana możliwość nakładania wielu barw jednocześnie, przez firmę Casio nazwana Hex Layer. Ta unikalna technologia, pozwala na dowolną konfigurację 6 komponentów w postaci różnych brzmień, ułożonych dowolnie na klawiaturze i posiadających różne właściwości dynamiczne. Każdy ze składników barwy posiada możliwość łatwego ustawienia głośności, z poziomu panelu instrumentu, co z pewnością przyda się przy kreowaniu bardzo potężnych i dynamicznie zmieniających się brzmień. Ponadto każda składowa posiada swój zestaw filtrów ( LP, HP, BP), obwiednię filtra i wzmacniacza, co pozwala na kontrolę brzmienia taką, jak w solidnym syntezatorze.

 

Łatwość obsługi

Tak zaawansowany brzmieniowo instrument musi posiadać odpowiednio łatwy w użyciu interfejs. Ten wyjątkowy na rynku model posiada wbudowany dotykowy wyświetlacz o ponad 5 calowej przekątnej, pozwalający szybko przemieszczać się poprzez rożne funkcje i ustawienia. Ponadto 3 programowalne kontrolery obrotowe, w bardzo prosty sposób umożliwiają płynne przejścia pomiędzy rozbudowanymi barwami. Całość dopełniają wbudowany pitch bender oraz pokrętło modulacji.

 

Wielozadaniowy instrument dla każdego

To wyjątkowe stage piano posiada aż 650 różnego rodzaju brzmień: smyczki, organy, elektryczne piana, instrumenty dęte, zestawy perkusyjne, basy i wiele innych. Całość dostępna jest z możliwością zaprogramowania podziału klawiatury i łączenia barw. Poza szerokim instrumentarium, nowe Casio PX-560 imponuje także bogatym zbiorem wbudowanych 220 akompaniamentów, wśród których znajdziemy wszystkie popularne style, jakie wykorzystuje się w nowoczesnej muzyce estradowej. Zadbano także o możliwość nagrywania, aż do 17 ścieżek utworów, co przy takich możliwościach brzmieniowych, jest rzadkością wśród przenośnych pianin cyfrowych, jakie są dostępne na rynku. Casio PX-560 to także instrument, jaki doskonale odnajdzie się na scenie bądź w studiu, dzięki profesjonalnym wejściom i wyjściom audio pozwalającym na komunikację stage piana z zewnętrznym źródłem dźwięku, systemem nagłośnieniowym lub sprzętem do nagrywania. Opcjonalny statyw i listwa z trzema pedałami, to także doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto poszukuje stacjonarnego pianina cyfrowego, zmieniając Privie w stylowy instrument, idealnie wkomponowujący się w każde wnętrze.

 

Złącze USB MIDI

Firma Casio, kontynuując tradycję ulepszania instrumentów cyfrowych, wprowadziła w najnowszym modelu PX-560 złącze USB-MIDI. Pozwala ono na szybką komunikację pianina z dowolnym komputerem pracującym w systemie Mac lub Windows, bez potrzeby ściągania dodatkowych sterowników. Inną przydatną w dzisiejszych czasach funkcją, jaką uzyskujemy dzięki złączu USB-MIDI, jest możliwość użycia klawiatury, jako kontrolera do iPada, poprzez zestaw Camera Connection.

 

Zaawansowana technologia brzmieniowa

System Morphing Air Sound Source, z dbałością o każdy szczegół na niespotykanym dotąd poziomie, pozwala na wierną reprodukcję dźwięku fortepianu, od momentu uderzenia młoteczka w strunę, poprzez całość wybrzmienia, aż po opadnięcie tłumika. Duży nacisk położono na odwzorowanie zależności pomiędzy siłą uderzenia młoteczka, a długością wybrzmienia, stosując bardzo długie nagrania dźwięku, bez sztucznego ściszania próbek. Zadbano także o odpowiedni poziom rezonansu ustawialnego przez użytkownika, dzięki któremu barwa fortepianu nabiera typowego charakteru i głębi. W modelu PX-560 możliwość ustawień parametrów rezonansu strun, pedałów oraz odpowiedzi młoteczków została podwojona w porównaniu z innymi niższymi modelami, co jeszcze bardziej pozwala dostosować brzmienie do swoich wymagań.

 

Wyświetlacz dotykowy 5, 3 cala

Niesamowicie precyzyjny dotykowy wyświetlacz o przekątnej aż 5, 3 cala zapewnia szybki dostęp do brzmień, akompaniamentów oraz zaawansowanych funkcji. Obsługa cyfrowego pianina nigdy nie była tak intuicyjna.

 

System Morphing AiR Sound Source

Brzmienie instrumentów Privia to efekt nagrań dokonywanych na najsławniejszych fortepianach akustycznych. Zaawansowana technologia, jaką odnajdujemy w pianinach cyfrowych firmy Casio pozwala na wierne odtwarzanie barwy instrumentów akustycznych dbając o najdrobniejsze szczegóły. Każdy klawisz posiada własne sample o różnym charakterze zależnym od dynamiki i artykulacji oraz niezwykle długie próbki, co oddaje w pełni bogactwo fortepianu koncertowego.

 

Klawiatura młoteczkowa z potrójnymi czujnikami ruchu

Trzy czujniki ruchu odpowiedzialne za pomiar szybkości i czasu pracy każdego klawisza, pozwalają precyzyjnie ustalić jak dokładnie ma zabrzmieć dany dźwięk biorąc pod uwagę artykulację i dynamikę uderzenia. Całość połączona z młoteczkową klawiaturą o ciężarze takim jak w prawdziwym instrumencie pozwala na ekspresyjną grę. Dodatkowo wykończenie imitujące kość słoniową i heban wzmacnia autentyczność.

 

Brzmienia oraz efekty

256 dźwięków polifonii, 220 podkładów rytmicznych, 650 brzmień, 400 brzmień użytkownika oraz 20 w pełni programowalnych efektów DSP pozwalają na rozwój kreatywności i poszerzanie muzycznych horyzontów, bez żadnych przeszkód. Cztero pasmowy equalizer oraz kompresor na wyjściu master umożliwiają ostateczne ustawienie brzmienia w każdych warunkach akustycznych.

 

Tworzenie nowych barw

Hex Layer to unikalna forma nakładania aż sześciu barw jednocześnie. Stworzone w ten sposób brzmienia zaskakują potęgą i bogactwem. Pitch bender, trzy programowalne pokrętła, kółko modulacji, złącze pod pedał zwykły oraz pedał ekspresji powodują, że Casio PX-560 to instrument z ogromnymi możliwościami regulacji brzmienia w czasie rzeczywistym.

 

Złącza

Wbudowane głośniki, złącza USB oraz MIDI, wejście audio in, liniowe wyjścia, możliwość podłączenia dwóch par słuchawek oraz przenośnej pamięci USB stwarza opcję różnych zastosowań w warunkach studyjnych, scenicznych i domowych, a waga poniżej 12 kg zapewnia niesamowitą mobilność.

 

Specyfikacja:

 

 • Liczba klawiszy:  88
 • Działanie klawiszy:  klawisze z pokryciem imitującym kość słoniową, mechanizm młoteczkowy Tri-Sensor Scaled Hammer Action Keyboard II, 3 stopniowa czułość klawiatury
 • Brzmienia:  650
 • Polifonia (maksymalna):  256
 • Moduł brzmieniowy:  Multi-dimensional Morphing AiR, Hex Layer
 • Akcesoria w zestawie:  zasilacz, pulpit na nuty, pedał SP-3
 • Waga:  12 kg
 • Funkcja nakładania brzmień:  tak
 • Podział klawiatury:  tak
 • Efekty cyfrowe:  pogłos – 17 rodzajów, chorus – 16 rodzajów, delay – 6 rodzajów, DSP, czteropasmowy equalizer
 • Odpowiedź młoteczków:  8 poziomów
 • Rezonans pedałów:  16 poziomów
 • Rezonans strun:  16 poziomów
 • Ilość ustawień One Touch:  305 ustawień, 100 użytkownika
 • Utwory demonstracyjne:  6
 • Nagrywanie audio:  100 utworów, maksymalnie 74 minuty na utwór ( format WAV, 44, 1 kHz)
 • Złącze midi MIDI:  kompatybilność z GM
 • Nagrywanie:  17 ścieżek, 100 utworów, do 50000 nut na utwór
 • Pedały:  dodatkowy pedał SP-3 z opcją rozbudowy do listwy z 3 pedałami ( damper, soft, sostenuto) z funkcja pół-pedału
 • Nagłośnienie:  głośniki 12 cm x 2, 5 cm x 2, moc 8 W + 8 W
 • Wyświetlacz:  5,3 cala z dotykowym panelem
 • Inne funkcje i cechy:  zmiana oktaw, metronom, transpozycja, odstrajanie, zmiana temperamentów ( 17 ustawień), możliwość blokady panelu, pitch bender, pokrętło modulacji, 3 programowalne kontrolery, pamięć registracyjna
 • Akompaniamenty:  220, 30 użytkownika ( edytor rytmów)
 • Słuchawki:  2
 • Line Out:  L/MONO, R
 • Line IN:  L/MONO, R
 • USB do komputera:  Tak
 • USB na pendrive:  Tak
 • Zlącza Pedały:  2 wejścia na pedały
 • Złącze na moduł 3 pedałów:   Tak
 • Audio IN:  mini jack
 • wymiary:   1322 x 293 x 147 mm
 • Regulacja strojenia:   A4 = 415.5Hz ~ 440.0Hz ~ 465.9Hz
Dostępność
Sklep stacjonarny:
Magazyn główny:
CASIO PRIVIA PX-s 1000 WE Pianino cyfrowe CASIO PRIVIA PX-s 1000 WE Pianino cyfrowe
2799,00 PLN
3196,69 PLN
ilość
CASIO CDP-S 100 BK Pianino cyfrowe CASIO CDP-S 100 BK Pianino cyfrowe
1799,00 PLN
2099,00 PLN
ilość
CASIO CDP-S 350 BK Pianino cyfrowe z arranżerem CASIO CDP-S 350 BK Pianino cyfrowe z arranżerem
2499,00 PLN
2700,00 PLN
ilość
CASIO PRIVIA PX-s 1000 BK Pianino cyfrowe CASIO PRIVIA PX-s 1000 BK Pianino cyfrowe
2799,00 PLN
2899,00 PLN
ilość
CASIO CDP-130 BK Pianino cyfrowe CASIO CDP-130 BK Pianino cyfrowe
1499,00 PLN
1699,00 PLN
ilość
CASIO CDP-130 SR Pianino cyfrowe CASIO CDP-130 SR Pianino cyfrowe
1499,00 PLN
1699,00 PLN
ilość
CASIO CDP-230 SR Pianino cyfrowe z aranżerem CASIO CDP-230 SR Pianino cyfrowe z aranżerem
2099,00 PLN
2199,00 PLN
ilość
CASIO CDP-230 BK Pianino cyfrowe z aranżerem CASIO CDP-230 BK Pianino cyfrowe z aranżerem
2099,00 PLN
2199,00 PLN
ilość
CASIO PX-360 BK pianino cyfrowe CASIO PX-360 BK pianino cyfrowe
3799,00 PLN
3999,00 PLN
ilość
CASIO MU PX-160 BK Pianino cyfrowe CASIO MU PX-160 BK Pianino cyfrowe
2299,00 PLN
2399,11 PLN
ilość
CASIO MU PX-160 GD Pianino cyfrowe CASIO MU PX-160 GD Pianino cyfrowe
2299,00 PLN
2499,00 PLN
ilość
CASIO MU PX-160 WE Pianino cyfrowe CASIO MU PX-160 WE Pianino cyfrowe
2299,00 PLN
2499,00 PLN
ilość
CASIO PX-5S WE stage piano CASIO PX-5S WE stage piano
3499,00 PLN
3999,00 PLN
ilość
Dostępność
Sklep stacjonarny:
Magazyn główny:
CECHY TOWARU
GITARY I BASY
Podkategoria
Aktualne promocje
INSTRUMENTY KLAWISZOWE
Podkategoria
Aktualne promocje
INSTRUMENTY DĘTE
Podkategoria
Aktualne promocje
INSTRUMENTY SMYCZKOWE
Podkategoria
Aktualne promocje
PERKUSJE
Podkategoria
Aktualne promocje
STUDIO
Podkategoria
Aktualne promocje
SŁUCHAWKI
Podkategoria
Aktualne promocje
NAGŁOŚNIENIE
Podkategoria
Aktualne promocje
DEE JAY
Podkategoria
Aktualne promocje
OŚWIETLENIE
Podkategoria
Aktualne promocje
FOTO WIDEO
Podkategoria
Aktualne promocje
POKROWCE, SKRZYNIE TRANSPORTOWE
Podkategoria
Aktualne promocje
STATYWY, KONSTRUKCJE
Podkategoria
Aktualne promocje
KABLE, ZŁĄCZA
Podkategoria
Aktualne promocje
GADŻETY MUZYCZNE
Podkategoria
Aktualne promocje