Produkty
WYDAWNICTWA
OUTLET, B-STOCK
INNE INSTRUMENTY
EVE AUDIO SC2070 - kompaktowy monitor dwudrożny

EVE AUDIO SC2070 - kompaktowy monitor dwudrożny

 

 

EVE Audio SC2070 to kompaktowy monitor dwudrożny z bardzo dużym głośnikiem AMT, który wyznacza nowe standardy w zakresie szczegółowej reprodukcji wysokich i średnich częstotliwości, a w połączeniu z 6,5-calowym głośnikiem niskotonowym zapewnia potężny bas, a tym samym doskonałą precyzję w całym zakresie częstotliwości.

SC2070 łączy wybitne technologie SC3070 i nagrodzonego przez TEC SC4070 w kompaktowym systemie dwudrożnym. SC2070 wykorzystuje nowo opracowany Air Motion Transformer RS7, który jest największym AMT zastosowanym w monitorze 2-drożnym. RS7 został opracowany specjalnie dla SC2070, aby osiągnąć częstotliwość zwrotnicy przy 1800Hz, która jest zadziwiająco niska jak na monitor 2-drożny. Powierzchnia membrany jest 1,5 raza większa niż membrany głośnika wysokotonowego ́s stosowanego w SC207. Ten AMT pozwala na wyjątkowo szczegółową rozdzielczość wysokich i górnych średnich częstotliwości, co czyni ten monitor idealnym narzędziem dla średniej wielkości profesjonalnych studiów nagraniowych, jak również studiów domowych – wszędzie, gdzie jakość jest najważniejsza.

 

 

Wysokie i górne częstotliwości średnie są reprodukowane z niezrównaną precyzją i rozdzielczością, ujawniając najmniejsze niuanse.

Zoptymalizowana obudowa ze wzmocnioną przednią przegrodą mieści głośnik AMT RS7 i 6,5-calowy głośnik niskotonowy SilverCone, a także jednostkę wzmacniacza o łącznej mocy wyjściowej 250 W, inteligentne mechanizmy ochronne zapobiegają przeciążeniu przetworników, a ścięte krawędzie obudowy redukują dyfrakcje dźwięku.

Wszystkich regulacji w EVE Audio SC2070 można dokonać za pomocą pokrętła SMART knob, które jest znakiem rozpoznawczym wszystkich monitorów studyjnych EVE Audio. W ten sposób można w najprostszy sposób wprowadzić poprawki do poszczególnych sytuacji w pomieszczeniu z przodu monitora studyjnego. Dzięki połączeniu tych technologii, SC2070 oferuje niezrównaną wydajność przy swoich kompaktowych rozmiarach z maksymalną wiernością odpowiedzi impulsowej.

 

Tech Talk

Air Motion Transformer RS7 opracowany specjalnie dla SC2070, jest największym AMT zastosowanym w monitorze 2-drożnym. Powierzchnia membrany jest 1,5 razy większa niż w AMT RS1, RS2, RS3 i RS3.1 stosowanych w innych naszych modelach i prawie tak duża jak w AMT RS6, który jest stosowany wyłącznie w naszych głównych monitorach SC3010 i SC3012. RS7 odtwarza niesamowicie gładką górę pasma schodząc aż do wysokiego środka z wielką precyzją i szczegółowością.

Dzięki częstotliwości zwrotnicy ustawionej na niskie 1800Hz, obrazowanie średnich tonów jest zapewnione na poziomie takim, jaki normalnie występuje w systemach 3-drożnych.

 

6,5-calowy głośnik niskotonowy SilverCone napędzany jest przez zaawansowany, system magnesów z miedzianą nakładką i 1,5-calową cewką. Połączenie bardzo lekkiego i niezwykle sztywnego materiału głośnika o strukturze plastra miodu pozwala temu wooferowi zapewnić solidną podstawę z niskimi zniekształceniami oraz precyzyjny i dynamiczny bas.

Dwa wysokiej jakości wzmacniacze klasy D uzupełniają system i zapewniają wystarczającą moc wyjściową, aby sprostać wymaganiom nowoczesnej produkcji muzycznej. Maksymalny poziom wejściowy można regulować w zakresie od 7dBu do 22dBu, aby zapewnić najlepszą możliwą rozdzielczość przetwornika A/D.

 

Wszystkie monitory EVE Audio wyposażone są w procesor DSP o wysokiej rozdzielczości. Wysokiej jakości przetwornik analogowo-cyfrowy firmy BurrBrown (24bit/192kHz) konwertuje analogowy sygnał wejściowy dostarczany przez RCA lub XLR. Procesor DSP zapewnia filtrowanie bez opóźnień, chroniąc jednocześnie głośniki wysokotonowe i niskotonowe przed przeciążeniem w całym całym zakresie częstotliwości. Po włączeniu głośność monitora zwiększa się powoli, aby pozostawić wystarczająco dużo czasu na zmniejszenie głośności źródła, jeśli sygnał wejściowy jest zbyt głośny.

 

Regulacji środowiska akustycznego można dokonać za pomocą przedniego pokrętła SMART-knob z obrotowym pierścieniem LED. Pokrętło to umożliwia wyrównanie głośności systemu, jak również dostosowanie filtrów do zmiennych w pomieszczeniu (filtry dolnoprzepustowe, środkowoprzepustowe i górnoprzepustowe). Wszystkie ustawienia są wyświetlane na pierścieniu LED, zapewniając natychmiastową informację o wybranych wartościach. Jasność pierścienia LED może być regulowana w przypadku ciemnych studiów lub aplikacji wideo.

 

Wysokiej jakości wzmacniacze klasy D uzupełniają system i dostarczają wystarczającą moc do wymagań nowoczesnej produkcji muzycznej. Wybrane ustawienia głośności i/lub filtra mogą być niezależnie ustalone za pomocą przełączników DIP-, które są umieszczone z tyłu wzmacniacza, aby zapobiec nieautoryzowanym lub niezamierzonym regulacjom.

 

Konstrukcja kanału bass reflex

Skierowany do tyłu kanał bass reflex jest, jak zwykle w przypadku EVE Audio, zaprojektowany pod kątem niskiego poziomu szumów przepływu powietrza, jednocześnie wzmacniająć potężną i precyzyjną reprodukcję basu.

 

Specyfikacja techniczna:

EVE Audio SC2070 – monitor bliskiego/średniego pola

Pasmo przenoszenia w wolnym polu (-3dB): 38Hz – 25kHz

Głośnik wysokotonowy: AMT RS7 165mm

Głośnik niskotonowy: SilverCone 6,5″

Częstotliwość podziału: 1800Hz

Maks. SPL na parę @1m: 116dB

Liczba wzmacniaczy: 2

Moc wyjściowa (głośnik niskotonowy): 150W

Moc wyjściowa (głośnik wysokotonowy): 100W

Limiter

 

Ustawienia

Głośność

Filtr górnopółkowy (-5dB – +3dB) > 3kHz

Korektor środkowy (-5dB – +3dB) 1kHz

Podbicie filtru biurkowego (0dB – +3dB) 80Hz

Obcięcie filtru biurkowego (-5dB – 0dB) 170Hz

Filtr dolnopółkowy (-5dB – +3dB) < 300Hz

Ustawienie jasności diody LED

Przełącznik blokady poziomu

Przełącznik blokady filtra

 

Złącza

Wejście XLR (impedancja: 10kOhm

Wejście RCA (impedancja: 10kOhm)

 

Pobór mocy

Tryb czuwania: < 1 W

Pełna moc wyjściowa: 170VA

Waga: 9,4 kh

Wymiary (WxHxD): 230 x 345 x 304 mm

 

 

Dostępność
W magazynie:
Na zamówienie:
Dostępność
W magazynie:
Na zamówienie:
CECHY TOWARU
  • Producent: EVE AUDIO
  • Strona producenta: http://www.eve-audio.com/
  • Nazwa towaru: EVE AUDIO SC2070 - kompaktowy monitor dwudrożny
  • Kod towaru: EVE000030
GITARY I BASY
Podkategoria
Aktualne promocje
INSTRUMENTY KLAWISZOWE
Podkategoria
Aktualne promocje
STUDIO
Podkategoria
Aktualne promocje
NAGŁOŚNIENIE
Podkategoria
Aktualne promocje
SŁUCHAWKI
Podkategoria
Aktualne promocje
PERKUSJE
Podkategoria
Aktualne promocje
DEE JAY
Podkategoria
Aktualne promocje
OŚWIETLENIE
Podkategoria
Aktualne promocje
FOTO WIDEO
Podkategoria
Aktualne promocje
POKROWCE, SKRZYNIE TRANSPORTOWE
Podkategoria
Aktualne promocje
STATYWY, KONSTRUKCJE
Podkategoria
Aktualne promocje
KABLE, ZŁĄCZA
Podkategoria
Aktualne promocje
GADŻETY MUZYCZNE
Podkategoria
Aktualne promocje
INSTRUMENTY DĘTE
Podkategoria
Aktualne promocje
INSTRUMENTY SMYCZKOWE
Podkategoria
Aktualne promocje
SYSTEMY INSTALACYJNE
Podkategoria
Aktualne promocje