Produkty
WYDAWNICTWA
OUTLET, B-STOCK
INNE INSTRUMENTY
MODAL COBALT 5S - Wirtualny syntezator analogowy 37 klawiszy

MODAL COBALT 5S - Wirtualny syntezator analogowy 37 klawiszy

 

 

COBALT5S został stworzony w oparciu o architekturę syntezatora nowej generacji COBALT firmy Modal Electronics i umieszczony w bardzo łatwej do przenoszenia obudowie, a do tego zasilany jest przez USB. To sprawia, że jest wręcz stworzony do transportu i gotowy do pobudzenia twojej kreatywności zawsze i wszędzie, gdy tylko pojawi się inspiracja. Niezależnie od tego, czy chodzi o wyjątkowo autentyczne odtworzenie klasycznych brzmień analogowych, czy też o najbardziej współczesne, najnowocześniejsze tekstury, rozbudowany wirtualny analogowy silnik brzmieniowy COBALT5S spełnia wszystkie wymagania.

 

COBALT5S czerpie inspirację z brzmienia swoich kultowych analogowych przodków, przekraczając ich wszelkie ograniczenia i tworzy wiodącą, prawdziwie mobilną architekturę syntezatora. Zapewnia on szeroką paletę brzmień, od zmysłowych linii basu po ekspansywne i ewoluujące pady i oferuje nie tylko symulacje zwykłych analogowych brzmień – jest czymś więcej niż analog i jest dostępny wszędzie.

 

Twórz bez ograniczeń

COBALT5S wyposażony jest w pięć prawdziwie polifonicznych głosów, dwie niezależne grupy algorytmów i do 8 oscylatorów na każdy głos, zatem muzycy, projektanci dźwięku i producenci są uzbrojeni w przepotężną paletę brzmień, która jest przygotowana do każdego możliwego zastosowania. Połącz to z 40 złożonymi algorytmami, w tym Sync, Ring Modulation, Waveform Morphng i wieloma innymi, a od razu zrozumiesz, dlaczego COBALT5S daje twórcom możliwość swobodnego kształtowania dźwięku bez ograniczeń.

 

Przyjemne brzmienie filtra

COBALT5S wyposażony jest w ten sam 4-biegunowy filtr drabinkowy z morfingiem i samooscylacją co COBALT8, który gwarantuje teksturowanie dźwięku z całą ostrością i ciepłem, jakiego wymaga twoje wykonanie. W ramach czterech oddzielnych trybów pracy filtra dostępne są jego główne regulatory Cutoff i Resonance, które wraz z parametrem Morph pozwalają muzycznie manipulować charakterystyką częstotliwościową filtra, zapewniając prawdziwie wciągające doświadczenie. Tworzenie wszelkich barw od wysublimowanych po te bardziej eksperymentalne jest ograniczone tylko twoją wyobraźnią.

 

Uproszczone kształtowanie dźwięku

Wszystko, czego potrzebujesz, aby uzyskać doskonałe brzmienie w najdrobniejszych szczegółach, jest w zasięgu ręki dzięki COBALT5S. Trzy obwiednie z możliwością wyboru ich typu przejmują kontrolę nad filtrem, wzmacniaczem lub modulacją, dając ci nieograniczone możliwości dostrajania twojego brzmienia. Jeden polifoniczny LFO i jeden globalny LFO zapewniają większą moc do sterowania mnóstwem źródeł modulacji, wybieranych za pomocą wyrafinowanej 8-slotowej matrycy modulacji. Niezależnie od tego, czy jest to ewoluujący pejzaż dźwiękowy, rytmiczne pady czy ostry lead, realizacja twojej kreatywnej wizji jeszcze nigdy nie była tak łatwa!

 

Wsparcie dla twoich wykonań

Zaszalej z wbudowanym 512-dźwiękowym sekwencerem pracującym w czasie rzeczywistym lub sekwencerem krokowym, wyposażonymi w 4 tory animacji. Połącz to z wbudowanym, programowalnym, 32-krokowym zaawansowanym arpeggiatorem, a zaczniesz powoli odkrywać możliwości, jakie COBALT5S zwiastuje dla nowoczesnego twórcy. Jeśli dodamy do tego obsługę MPE dla kreatywnej ekspresji nowej generacji, okaże się, że COBALT5S jest przygotowany do każdego występu, produkcji i projektowania dźwięku, jaki można sobie wyobrazić.

 

Stworzony do przemieszczania się

Kiedy mówimy, że jest COBALT5S, jest czymś więcej niż dostępnym wszędzie analogiem, mówimy to serio. Legendarna jakość wykonania, która jest synonimem syntezatorów Modal Electronics, i kompaktowa 37-klawiszowa klawiatura z aftertouch sprawiają, że COBALT5S jest gotowy na twoje kreatywne wyczyny wszędzie, gdziekolwiek pojawi się inspiracja. Ponadto dzięki łatwemu zasilaniu przez USB syntezator COBALT5S może być zasilany z komputera Mac/PC lub za pomocą powerbanku.

 

Ewolucja sterowania

Przejmij całkowitą kontrolę i z łatwością stwórz własne charakterystyczne brzmienie dzięki 16 przełączanym enkoderom. Dla pełnej ekspresji touchpad X/Y/Z w COBALT5S zapewnia najlepszą 5-osiową kontrolę nad pitch-bendem, kołem modulacji i/lub dowolną modulacją wybraną przez użytkownika. Dwa niezależne silniki efektów stereo, w tym delay i chorus, dodają głębi i charakteru twoim brzmieniom, pozwalając ci na tworzenie dopracowanych syntezatorowych tekstur. Dopełnieniem tych dotykowych, ułatwiających wykonywanie muzyki kontrolerów jest wyraźny monochromatyczny wyświetlacz OLED, który przekazuje wszystkie kluczowe informacje w ostrej jak brzytwa rozdzielczości.

 

Wszechstronne możliwości podłączania

Zintegrowanie COBALT5S z istniejącą konfiguracją jest tak proste, jak to tylko możliwe. Podłącz się do zestawu nagłośniania, stage-boksa, miksera lub innego urządzenia dzięki podwójnemu wyjściu liniowemu TS 1/4″; ćwicz po cichu dzięki stereofonicznemu wyjściu słuchawkowemu TRS 1/4″; dodaj trochę prawdziwego fortepianowego sustainu do swojego wykonania dzięki wejściu pedału sustain 1/4″; połącz się ze wszystkimi swoimi urządzeniami peryferyjnymi MIDI dzięki pełnowymiarowym wejściom i wyjściom MIDI, jak również dzięki możliwości przesyłania MIDI przez USB; wreszcie, utrzymuj wszystko w pełnej synchronizacji dzięki wejściu i wyjściu zegara w COBALT5S. Syntezator COBALT5S gwarantuje łatwe przystosowanie się do sytuacji, niezależnie od tego, czego wymaga twoje kolejne wykonanie.

 

Darmowa aplikacja MODALapp do programowania wciągających brzmień

Bezpłatna aplikacja MODALapp zapewnia wygodę edycji na ekranie komputera lub urządzenia przenośnego. Dostępna jako samodzielna aplikacja dla systemów macOS, Windows, iOS, iPadOS lub Android oraz jako wtyczka w formatach VST3 i AU jest idealnym dodatkiem dla entuzjastów syntezatorów, którzy chcą zagłębić się we wszystkie parametry brzmieniowe i wykonawcze. Tworzenie własnego brzmienia, kopii zapasowych biblioteki oraz zarządzanie patchami i sekwencjami nie mogłoby być jeszcze prostsze.

 

SPECYFIKACJA:

Prawdziwa 5 głosowa polifonia

Obsługa kontrolerów MIDI zgodnych z MPE, pozwalająca na polifoniczne sterowanie i dodawanie ekspresji do poszczególnych nut

 

Oscylatory

40 wirtualnych oscylatorów analogowych o wysokiej rozdzielczości, do 8 na każdy głos

Dwie niezależne i samodzielne grupy oscylatorów z przebiegami sinus, puls, trójkąt, piła oraz 40 różnych algorytmów, w tym: złożone techniki syntezy analogowej, wbudowana modulacja krzyżowa (SYNC, RM i wiele innych), PWM, płynne morfowanie pomiędzy przebiegami VA, bit crushing i filtrowany szum.

Rozbudowane odchylenie częstotliwości oscylatora (drift)

Algorytmy (menu wysuwane)

 

Filtr

4-biegunowy morfowalny filtr drabinkowy z rezonansem i czterema przełączanymi konfiguracjami

Tryby pracy filtra: rezonansowy i zbalansowany

 

Modulacja

Trzy osobne generatory obwiedni dla wzmacniacza (AMP), modulacji (MOD) i filtra (FILTER), które dostępne są niezależnie lub łącznie, włącznie z wersjami ujemnymi (odwrotnymi) dla generatora obwiedni modulacji i filtra.

Dwa LFO Audio Rate z synchronizacją tempa (jeden poli, jeden globalny). z siedmioma różnymi kształtami.

Osiem przypisywalnych slotów modulacji i cztery dodatkowe stałe trasy modulacji dla wspólnych przypisań z 11 źródłami modulacji i 41 celami modulacji

 

Sekwencer i arpeggiator

Polifoniczny sekwencer działający w czasie rzeczywistym z 512 nutami i czterema zapisywalnymi/edytowalnymi animacjami parametrów (Delay FX, LFO, sekwencer i arpeggiator mogą być taktowane wewnętrznie lub zewnętrznie)

Polifoniczny sekwencer krokowy z 64 krokami, 5 nut każdym kroku, 4 tory animacji parametrów, tryb wprowadzania krokowego, wiele trybów odtwarzania, w tym tryby Gate i funkcja Rest

Wbudowany zaawansowany programowalny arpeggiator o 32 krokach z możliwością pauzy do 2048 kroków przed powtórzeniem

 

Efekty

Dwa niewiarygodnie potężne, niezależne i konfigurowalne przez użytkownika stereofoniczne silnik efektów Chorus i Stereo Delay

Pamięć użytkownika

300 komórek pamięci na programy, wszystkie w pełni edytowalne i dostarczane z 200 programami fabrycznymi

100 presetów sekwencera, które mogą być połączone z dowolnym patchem dla szybkiego ładowania aranżacji

4 sloty Quick Recall dostępne z panelu do szybkiego ładowania ulubionych patchy

 

Sterowanie i wykonywanie

Kompaktowa 37-klawiszowa, dynamiczna klawiatura wysokiej klasy z kanałowym aftertouch

16 przełączanych enkoderów obsługuje transmisje komunikatów CC w czasie rzeczywistym do innych urządzeń MIDI lub programów DAW

Pięcioosiowy, wrażliwy na nacisk pad X/Y/Z do przypisywania pitch-bendu, koła modulacji i/lub innych modulacji

Wiele trybów klawiatury, Mono, Poly, Stack 2, Unison 2, Unison 4

Glide/Portamento z trybem legato i staccato

 

Wejścia i wyjścia

Wyjścia liniowe TS 1/4″ (6,35 mm)

Wyjście słuchawkowe TRS 1/4” (6,35 mm)

Wejście i wyjście MIDI DIN

Wejście i wyjście synchronizacji analogowego zegara TS 1/8″ (3,5 mm)

MIDI przez USB (class-compliant)

Wejście pedału sustain 1 TS 1/4″ (6,35 mm)

 

Obudowa i wyświetlacz

Wytrzymała obudowa z poliwęglanu

1 duży monochromatyczny wyświetlacz OLED dla natychmiastowej wizualnej informacji zwrotnej przez cały czas grania/edycji

 

Zasilanie

Zasilanie DC- 9V – 1,5 A (biegunowość dodatnia na styku środkowym) lub przez magistralę USB

 

Oprogramowanie

Darmowy edytor MODALapp dostępny dla systemów MacOS, Windows, iOS i Android.

Aplikację MODALapp można również uruchomić w programie DAW jako wtyczkę VST3 lub AU.

 

Parametry ogólne

Wymiary (dł. x szer. x wys.): 56,5 x 16,2, x 5,7 cm

Waga: 2,36 kg

Dostępność
W magazynie:
Na zamówienie:
Dostępność
W magazynie:
Na zamówienie:
CECHY TOWARU
  • Producent: Modal Electronics
  • Strona producenta: https://www.modalelectronics.com/
  • Nazwa towaru: MODAL COBALT 5S - Wirtualny syntezator analogowy 37 klawiszy
  • Kod towaru: COBALT5S
GITARY I BASY
Podkategoria
Aktualne promocje
INSTRUMENTY KLAWISZOWE
Podkategoria
Aktualne promocje
STUDIO
Podkategoria
Aktualne promocje
NAGŁOŚNIENIE
Podkategoria
Aktualne promocje
SŁUCHAWKI
Podkategoria
Aktualne promocje
PERKUSJE
Podkategoria
Aktualne promocje
DEE JAY
Podkategoria
Aktualne promocje
OŚWIETLENIE
Podkategoria
Aktualne promocje
FOTO WIDEO
Podkategoria
Aktualne promocje
POKROWCE, SKRZYNIE TRANSPORTOWE
Podkategoria
Aktualne promocje
STATYWY, KONSTRUKCJE
Podkategoria
Aktualne promocje
KABLE, ZŁĄCZA
Podkategoria
Aktualne promocje
GADŻETY MUZYCZNE
Podkategoria
Aktualne promocje
INSTRUMENTY DĘTE
Podkategoria
Aktualne promocje
INSTRUMENTY SMYCZKOWE
Podkategoria
Aktualne promocje
SYSTEMY INSTALACYJNE
Podkategoria
Aktualne promocje