Produkty
WYDAWNICTWA
OUTLET, B-STOCK
INNE INSTRUMENTY
UA SD-1 Standard Dynamic Microphone - mikrofon dynamiczny podcastowy

UA SD-1 Standard Dynamic Microphone - mikrofon dynamiczny podcastowy

 

 

Kompletny mikrofon do nagrywania

SD-1 został zaprojektowany dla nowoczesnego producenta, inżyniera, muzyka, podcastera, nadawcy i każdego, kto potrzebuje wysokiej jakości nagrań wokalnych z przejrzystym dźwiękiem. Zaprojektowany z charakterystycznym dla UA kunsztem i jakością, SD-1 jest w stanie zarejestrować wszystko, począwszy od głównego wokalu, perkusji, perkusjonaliów, słowa mówionego, gitary akustycznej i elektrycznej, instrumentów dętych i wielu innych. Dynamiczna kapsuła została zaprojektowana tak, aby oferować płaską charakterystykę w zakresie 50Hz - 16kHz, zapewniając artykulację i głębię dla szerokiej gamy instrumentów. W połączeniu z wysokim poziomem SPL, będziesz w stanie nagrać praktycznie każde źródło dźwięku na praktycznie każdej scenie lub w studio na świecie, niezależnie od poziomu głośności. Wysoki poziom SPL i headroom idą w parze, gwarantując, że zawsze będziesz miał czyste wzmocnienie, aby zarejestrować źródło dźwięku dla profesjonalnie brzmiących nagrań. W przeciwieństwie do innych typowych mikrofonów dynamicznych, nie będzie potrzebne dodatkowe wzmocnienie przed wejściem do przedwzmacniacza, co oznacza, że można trzymać Cloudliftera w domu i iść na występ lub sesję nagraniową z mniejszą ilością sprzętu!

 

Idealny zarówno na scenę, jak i do studia, SD-1 posiada kardioidalną charakterystykę kierunkową, charakteryzującą się doskonałym odrzucaniem poza osią. Podczas pracy na scenie, kardioidalny wzorzec pomaga skutecznie zredukować głośność pobliskich instrumentów poza kapsułą mikrofonu praktycznie do zera!

 

Wbudowane przełączniki umożliwiające dostosowanie charakterystyki częstotliwościowej

Wbudowane w mikrofon dwa przełączniki pozwalają dostosować brzmienie SD-1 do własnych potrzeb. Filtr dolnoobcinający umożliwia tłumienie częstotliwości poniżej 200 Hz z łagodnym nachyleniem 6dB/oktawę. Jest to idealne rozwiązanie na stronie live do redukcji głośności dźwięków scenicznych z instrumentów takich jak gitara basowa czy perkusja lub do użytku studyjnego, gdzie potrzebna jest ścisła charakterystyka niskich tonów, aby płynnie wtopić się w miks.

 

Drugi przełącznik to podbicie artykulacji, które dodaje subtelne podbicie w zakresie 3-5kHz o 3dB. Dodanie tej funkcji do wokalu lub gitary akustycznej pozwala wyróżnić się w miksie, nie brzmiąc przy tym zbyt natarczywie. Idealnie nadaje się do wokalu, ponieważ w zakresie 3-5 kHz wokal jest najbardziej wrażliwy, co pozwala wybić się ponad gęsty miks bez konieczności regulacji głośności.

 

Zintegrowane elementy konstrukcyjne

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest to zwykły mikrofon, jednak SD-1 ma w rękawie kilka ukrytych sztuczek, które ułatwiają uzyskanie nagrań klasy studyjnej. Osłonę kapsuły mikrofonowej stanowi ekran przeciwwietrzny SD-1, wykonany perfekcyjnie, tak aby zakrywał mikrofon, a jednocześnie nie przeszkadzał w nagrywaniu. Osłona ta skutecznie redukuje wszelkie ostre, niepożądane rozbieżności wokalne, takie jak plozony (dźwięki P i B), a także sybilancję pochodzącą od dźwięków "S" w Twoich nagraniach, zapewniając niezwykle czyste występy wokalne. Piosenkarze, od mocnych wokali popowych po rockowe, poczują się komfortowo śpiewając bezpośrednio do mikrofonu bez potrzeby stosowania zewnętrznych filtrów, co pozwala na bardziej naturalne i czyste występy.

 

Wewnętrzne mocowanie amortyzatorów skutecznie eliminuje szumy wibracyjne powodowane przez głośne wentylatory lub zewnętrzne odgłosy otoczenia. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku studiów lub scen o gorszych właściwościach akustycznych, gdzie wibracje pochodzące od instrumentów, wentylatorów komputerowych lub innych urządzeń powodują dudnienie statywu mikrofonowego. Na szczęście z SD-1 nie napotkasz tych problemów, a zamiast tego będziesz mógł cieszyć się krystalicznie czystym nagraniem bez niepożądanych artefaktów.

 

Rozwiązując problem, z którym boryka się wiele mikrofonów montowanych na statywie, SD-1 wyposażono w montowane z tyłu złącze XLR. Umożliwia to umieszczenie mikrofonu jak najbliżej źródła dźwięku, bez uciążliwego kabla blokującego przejście do instrumentu lub wokalisty.

 

Pro brzmienia dzięki presetom Apollo Channel Strip

Doskonale integrując się z kompatybilnym Universal Audio elementy konstrukcyjne, SD-1 może odblokować szeroką gamę własnych presetów Apollo. Pozwalają one wyeliminować zgadywanie z procesu przetwarzania, zapewniając gotowe do pracy w radiu ustawienia korektora, kompresji i nasycenia analogowego. Zaprojektowane specjalnie dla wokalistów, gitarzystów i twórców tekstów mówionych, listwy kanałowe Apollo wykorzystują najwyższej jakości emulacje z kolekcji wtyczek Universal Audio, pozwalając Ci skupić się całkowicie na kreatywnym aspekcie Twojej sesji. Niezależnie od tego, czy chodzi o nagrywanie czy aranżację, możesz być spokojny, wiedząc, że Twoje nagrania spełniają profesjonalne statywardy.

 

Cechy

Wysokiej jakości dynamiczny mikrofon studyjny

Przełączane podbicie artykulacji w zakresie 3 - 5kHz dodaje wokalom i gitarom wyrazistości

Przełączalne odcięcie niskich częstotliwości od 200Hz i poniżej pozwala uporządkować niesforne niskie tony

Doskonałe tłumienie pozaosiowe i skupiony dźwięk dzięki kardioidalnej charakterystyce kierunkowej

Naturalna i przejrzysta jakość dźwięku z płaską charakterystyką częstotliwościową w zakresie 50 Hz - 16 kHz

Zintegrowane wewnętrzne mocowanie amortyzujące skutecznie eliminuje szumy wibracyjne, zapewniając czyste nagrania

Rzeźb swoje nagrania za pomocą SD-1 Apollo Channel Strip Presets z kompatybilną stroną Universal Audio elementy konstrukcyjne

Łatwe pozycjonowanie mikrofonu dzięki umieszczonemu z tyłu złączu XLR

Wbudowana osłona przeciwwietrzna skutecznie redukuje pląsy i zbliżenia

Zawiera adapter z gwintu 5/8 na 3/8" do użytku z większością statywów mikrofonowych lub wysięgników

Signature Stylowa i trwała obudowa wykonana z materiałów UA

 

Specyfikacja

Typ mikrofonu: Dynamiczny

Wzór polaryzacji: Kardioidalny

Zakres częstotliwości: 50 Hz - 16 kHz

Czułość: -58 dB (1.3 mV) ref 1V przy 1 Pa, 1 kHz

Impedancja wyjściowa: 200 Ohm

Zalecana impedancja obciążenia: Mniejsza niż 1 K omów

 

Regulacja:

Filtr dolnozaporowy przy 200 Hz

Wzmocnienie artykulacji przy 3 - 5 kHz

Złącze: 3-pinowe XLRM

Dołączone akcesoria: przejściówka z gwintu 5/8" na 3/8"

Wymiary (tylko mikrofon): długość 195 mm, średnica 60 mm

Masa (tylko mikrofon): 735 g

Kod produktu: UA-SD-1

Dostępność
W magazynie:
Na zamówienie:
Dostępność
W magazynie:
Na zamówienie:
CECHY TOWARU
  • Producent: UNIVERSAL AUDIO
  • Strona producenta: http://www.uaudio.com/
  • Nazwa towaru: UA SD-1 Standard Dynamic Microphone - mikrofon dynamiczny podcastowy
  • Kod towaru: UASD1
GITARY I BASY
Podkategoria
Aktualne promocje
INSTRUMENTY KLAWISZOWE
Podkategoria
Aktualne promocje
STUDIO
Podkategoria
Aktualne promocje
NAGŁOŚNIENIE
Podkategoria
Aktualne promocje
SŁUCHAWKI
Podkategoria
Aktualne promocje
PERKUSJE
Podkategoria
Aktualne promocje
DEE JAY
Podkategoria
Aktualne promocje
OŚWIETLENIE
Podkategoria
Aktualne promocje
FOTO WIDEO
Podkategoria
Aktualne promocje
POKROWCE, SKRZYNIE TRANSPORTOWE
Podkategoria
Aktualne promocje
STATYWY, KONSTRUKCJE
Podkategoria
Aktualne promocje
KABLE, ZŁĄCZA
Podkategoria
Aktualne promocje
GADŻETY MUZYCZNE
Podkategoria
Aktualne promocje
INSTRUMENTY DĘTE
Podkategoria
Aktualne promocje
INSTRUMENTY SMYCZKOWE
Podkategoria
Aktualne promocje
SYSTEMY INSTALACYJNE
Podkategoria
Aktualne promocje