Produkty
WYDAWNICTWA
OUTLET, B-STOCK
INNE INSTRUMENTY
United UT Twin87 – Mikrofon Pojemnościowy inspirowany klasykiem 87

United UT Twin87 – Mikrofon Pojemnościowy inspirowany klasykiem 87

 

 

Mikrofon pojemnościowy inspirowany klasykiem 87, 3 charakterystyki [kardioidalna, dookólna, ósemkowa], 2 tryby pracy [modern, vintage], filtr 80Hz, tłumik -10dB, max SPL 136/145dB, specjalnie zaprojektowany transformator [Made in USA]

 

Dyskusję można wreszcie zakończyć

UT Twin87 ma zarówno ducha oryginalnych klasyków, jak i nowoczesnych wersji mikrofonów typu „87”. United po raz pierwszy stworzyło mikrofon, który używa dwóch obwodów i może sam dokonać rekonfiguracji w celu jak najdokładniejszego odtworzenia możliwości dźwiękowych dwóch mikrofonów. UT Twin87 jest wyposażony w nawijany przez nas transformator produkcji amerykańskiej z dużym rdzeniem, naszą autorską podwójną membranę napyloną 24-karatowym złotem/kapsułę typu K87 z podwójną płytą tylną, oraz w szeroką gamę elementów składowych o najwyższej jakości, tj. polistyren, tantal, wielowarstwowe, ceramiczne kondensatory WIMA, metalowe i węglowe rezystory warstwowe, oraz starannie dobrane tranzystory.

Klasyk czy nowoczesny? UT Twin87 właśnie zamyka dyskusję, mówiąc – jedno i drugie.

 

Topologia podwójnego obwodu elektrycznego

UT Twin87 łączy autentyczne możliwości dźwiękowe dwóch „87ek” w jednym sprzęcie. Dokładnie porównaliśmy wartości i rodzaje elementów składowych oraz różnice pomiędzy obwodami pierwszych z mikrofonów 'golden reference’ i niektórych spośród najnowszych wersji. Modele te uważnie zbadaliśmy i opisaliśmy, a także dokładnie wychwyciliśmy różnice pomiędzy ich brzmieniami. Nie ma żadnych obwodów 'EQ/boost’ czy cyfrowych sztuczek, które mogłyby dać taki efekt, UT Twin87 dosłownie przełącza się pomiędzy dwiema odrębnymi topologiami obwodów „87ek”, które dzieli niemal pół wieku. W trybie klasycznym UT Twin87 polaryzuje kapsułę mikrofonu bezpośrednio poprzez zasilanie fantomowe, co pozwala na skorzystanie z odizolowanej podwójnej płyty tylnej kapsuły, tak samo jak w pierwszych mikrofonach typu „87”. Obwody z Hi-Z czy te z deemfazą korzystają z takich samych elementów składowych, co oryginał. W rezultacie brzmienie jest cieplejsze, łagodniejsze i bardziej wybaczające. W trybie nowoczesnym kapsuła jest polaryzowana poprzez obwód oscylatora FET przez napięcie większe, niż w późniejszych wcieleniach klasycznego mikrofonu. Skutkuje to większą czułością kapsuły i gorętszym sygnałem wysyłanym do obwodu wzmacniacza. W tym trybie obwody z Hi-Z i deemfazą także korzystają z takich samych elementów składowych co późniejsze „87ki”. Brzmienie staje się przez to głośniejsze, nieco jaśniejsze i bardziej wyraźne, zwiększając jego maksymalny zasięg i nadając bardziej bezpośredni charakter.

 

Kapsuła UT87 produkcji UNITED

UT Twin 87 jest wyposażony w kapsułę K87 naszej produkcji oraz podwójną membranę/kapsułę z podwójną płytą tylną. Kapsuła UT-K87 jest wykonana z frezowanego mosiądzu, obłożona 6-mikronową japońską folią PET (Mylar), a jej membrana jest napylona 24-karatowym złotem. Kapsuły są obkładane folią w sterylizowanych pomieszczeniach. W trybie klasycznym kapsuła polaryzuje się w zwykłych dla zasilania fantomowego napięciach (optymalnie +48v), a odizolowaną płytę tylną wykorzystuje się, żeby osobno spolaryzować przód i tył mikrofonu. W trybie nowoczesnym płyty tylne kapsuły są połączone, a napięcie potrzebne do polaryzacji jest zwiększane (powoli i stopniowo) do około 63 Voltów za pomocą specjalnie zaprojektowanego do tego celu obwodu.

 

Autorskie transformatory UNITED

Porównaliśmy wiele poprzednich modeli oryginalnego niemieckiego transformatora, czerpiąc inspirację przede wszystkim z większych, starszych modeli. Wiedząc, że transformatory mogą być ograniczone przez mały rozmiar, opracowaliśmy nasz własny, który ma niemal 4-krotnie większą masę metalu od innych mikrofonów typu „87”. Ta część sprawia, że w urządzeniu na pewno nie ma żadnych wąskich gardeł czy słabości wewnętrznych, a także że nie będzie żadnych strat w trakcie przekazywania sygnału z mikrofonu przez kabel. Nasz transformator ma otwarte brzmienie, dużo wolnej przestrzeni oraz czysty, trójwymiarowy dźwięk i nigdy nie będzie zakłócać niskich częstotliwości. Nasze transformatory są produkowane w USA, nawijane i składane z niklowanymi laminatami. Chociaż mogliśmy użyć mniejszego czy tańszego transformatora postanowiliśmy nie iść na kompromis.

 

To nie jest zwykły mikrofon – To mikrofon UNITED

Nowoczesne mikrofony typu „87” korzystają z filtra sygnału wyjściowego, który blokuje zakłócenia radiowe i elektromagnetyczne. Przez lata wiele osób zastanawiało się czy ten filtr wzmacnia czy raczej osłabia wydźwięk tego mikrofonu. UT Twin87 rozstrzygnął i ten dylemat, pozwalając, na włączenie/wyłączenie tego filtra w każdym momencie, zarówno w trybie klasycznym jak i w nowoczesnym! Gdy UT Twin 87 jest przestawiony na charakterystykę kardioidalną, dyskretnie korzysta on z jednej z wielu zmyślnych modyfikacji „prawdziwej kardioidalności”. Zamiast działać w aktywnym (włączanym) trybie kardioidalnego mikrofonu, UT Twin87 całkowicie odłączy się od wybranego obwodu i rozłączy się z tylną membraną kapsuły. Pozwala to uzyskać funkcję kardioidalną, która jest cieplejsza, czystsza i pozwala uzyskać dużo czystszy sygnał, bez szumu.

Wszystkie te dodatkowe funkcje i elementy składowe najwyższej jakości sprawiają, że UT Twin87 to naprawdę wyjątkowy mikrofon. Jego prawdziwa siła tkwi jednak w tym jak dobrze odtwarza brzmienie, które inżynierowie dźwięku pokochali w innych „87kach”. Nie możemy się doczekać, aż usłyszymy co na nim nagracie. 

 

SPECYFIKACJA:

Rodzaj: Mikrofon pojemnościowy

Membrana: Podwójna membrana 6-mikronowa, napylona 24-karatowym złotem, Mylar (folia PET)

Kapsuła: UT Series, mosiężna 34mm, odizolowana podwójna płytka tylna K87

Zasilanie: fantom +48v (XLR)

Wtyk: 1 XLR (wymagany)

Pasmo przenoszenia częstotliwości: 20 Hz – 20 kHz

Poziom ciśnienia akustycznego: 117dB (bez tłumika), 127dB (z tłumikiem) współczynnik zawartości harmonicznych przy .5%

Charakterystyka: kardioidalna, ósemkowa, dookólna

Impedancja wyjściowa: 27 Ω

Wzmacniacz: z tranzystorem polowym

Szum własny mikrofonu: <10dB (tryb kardioidalny, bez tłumika, bez filtra górnoprzepustowego)

Wyjście: nawijany transformator UT Series, wyprodukowany w USA, niklowany galwanicznie, frezowany, z litego mosiądzu

Filtr górnoprzepustowy: 80hZ (obniża o 12dB)

Tłumik: -10dB

Złącze: XLR pokryte 24-karatowym złotem, 2 piny HOT, 1 pin GND

Zawieszenie uchwytu: uchwyt antywibracyjny (dołączony)

Wymiary: wysokość: 220mm, obwód: 55mm, głębokość uchwytu: 190mm

Dostępność
W magazynie:
Na zamówienie:
Dostępność
W magazynie:
Na zamówienie:
CECHY TOWARU
  • Producent: United Studio Tech
  • Strona producenta: https://unitedstudiotech.com/
  • Nazwa towaru: United UT Twin87 – Mikrofon Pojemnościowy inspirowany klasykiem 87
  • Kod towaru: UNITEDTWIN87
GITARY I BASY
Podkategoria
Aktualne promocje
INSTRUMENTY KLAWISZOWE
Podkategoria
Aktualne promocje
STUDIO
Podkategoria
Aktualne promocje
NAGŁOŚNIENIE
Podkategoria
Aktualne promocje
SŁUCHAWKI
Podkategoria
Aktualne promocje
PERKUSJE
Podkategoria
Aktualne promocje
DEE JAY
Podkategoria
Aktualne promocje
OŚWIETLENIE
Podkategoria
Aktualne promocje
FOTO WIDEO
Podkategoria
Aktualne promocje
POKROWCE, SKRZYNIE TRANSPORTOWE
Podkategoria
Aktualne promocje
STATYWY, KONSTRUKCJE
Podkategoria
Aktualne promocje
KABLE, ZŁĄCZA
Podkategoria
Aktualne promocje
GADŻETY MUZYCZNE
Podkategoria
Aktualne promocje
INSTRUMENTY DĘTE
Podkategoria
Aktualne promocje
INSTRUMENTY SMYCZKOWE
Podkategoria
Aktualne promocje
SYSTEMY INSTALACYJNE
Podkategoria
Aktualne promocje