Produkty
WYDAWNICTWA
OUTLET, B-STOCK
INNE INSTRUMENTY
WALDORF M - klasyczny hybrydowy syntezator wavetable

WALDORF M - klasyczny hybrydowy syntezator wavetable

 

 

 

Waldorf to legendarna marka produkująca syntezatory najwyższej jakości z rewolucyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Firma powstała w 1989 roku.

Dzięki „M”, Waldorf powraca muzycznie do korzeni, przywracając klasyczną generację brzmień z Microwave i „nowoczesną” generację brzmień „Microwave II” w postaci klasycznego hybrydowego syntezatora wavetable nowej generacji.

 

 

Waldorf M – syntezator wavetable

Dzięki „M”, Waldorf powraca muzycznie do korzeni, przywracając klasyczną generację brzmień z Microwave i „nowoczesną” generację brzmień „Microwave II” w postaci klasycznego hybrydowego syntezatora wavetable nowej generacji z analogowym dolnoprzepustowym filtrem VCF 24 dB/Oct — SSI 2144 — z rezonansem i funkcją nasycenia analogowego (saturacji), prawdziwym stereofonicznym analogowym VCA z opcją panoramowania i wiele więcej! Do tego w przyjaznej desktopowej formie z szeroką gamą unikalnych brzmień. Bogata kolekcja presetów — łącznie 2048 programów dźwiękowych (podzielonych na 16 banków, każdy po 128 brzmień) — profesjonalnie zaprogramowanych przez światowej klasy sound designerów obejmują również wszystkie klasyczne zestawy dźwiękowe pochodzące z syntezatora Microwave, takie jak MW1 Factory Sound Set, MW1 Soundpool 1-5, tłusto brzmiący Analogue i Bassco, a także PPG Wave 2.3, sprytnie przekonwertowanych pod kątem oryginalnego Microwave. Co więcej, zawiera również świeżo zaprogramowane dźwięki wykorzystujące niezliczone nowe funkcje M – od prawdziwej twardej synchronizacji (podczas pracy w trybie Modern Microwave II/XT) do ARP (arpeggiator) i globalnego LFO (generatora wolnych przebiegów) synchronizowanego za pomocą MIDI.

 

 

Jednak bijące muzyczne serce M to ośmiogłosowy, polifoniczny, czteroczęściowy, multitimbralowy SYNTEZYZATOR WAVETABLE – odważnie ozdobiony czerwienią na w pełni metalowej, niebieskiej obudowie, co wskazuje na jego znakomite dziedzictwo Microwave – to dwa oscylatory wavetable z niezależnymi trybami generowania wavetable: klasycznym Classic Microwave 1 oraz bardziej nowoczesnym Modern Microwave II/XT. Oznacza to, że ​​oscylatory wavetable zachowują się inaczej w obu tych trybach (dostępne po naciśnięciu przycisku Mode obok wyświetlacza graficznego o wysokiej rozdzielczości z czterema enkoderami o nieskończonym zakresie, co zapewnia jeszcze więcej praktycznych zastosowań i większą kontrolę). W związku z tym nie ma twardej synchronizacji ani modulacji pierścieniowej dostępnej w trybie Classic Microwave I, w którym 16-bitowe wavetable są redukowane do 8-bitów i oferowana jest częstotliwość próbkowania bez antyaliasingu 240 kHz, podczas gdy  tryb Modern Microwave II/XT oferuje częstotliwość próbkowania 40 kHz z wavetable o ograniczonym paśmie, chociaż oba oscylatory — OSC 1 i OSC 2 — oferują te same parametry na panelu.

 

 

Dwa LFO generują fale okresowe z regulowaną częstotliwością i kształtem, które można wykorzystać do celów modulacji, są również zawsze pod ręką. Jednak w przeciwieństwie do innych syntezatorów Waldorf, w „M” nie ma matrycy modulacji. Jest to wynik świadomie podjętej decyzji projektowej, aby ustawić funkcje modulacji „M” bezpośrednio na odpowiedniej stronie wyświetlacza, w hołdzie dla oryginalnego Microwave z 1989 roku.

 

Wracając tu i teraz, „M” przenosi wydajność na zupełnie nowy poziom, dzięki zaawansowanemu Arpeggiatorowi z 16 zaprogramowanymi wzorami, trybem akordowym i możliwością synchronizacji z zegarem MIDI. Co więcej, cztery programowalne OBWIEDNIE pozwalają żądnym przygód użytkownikom manipulować parametrami dźwięku za pomocą modulacji.

 

Muzyczne połączenie ze światem zewnętrznym jest ważne dla każdego syntezatora, dlatego M oferuje sześć (umieszczonych na tylnym panelu) stereofonicznych wyjść analogowych — ustawionych jako MAIN OUT (L/Mono i R) i AUX OUT (A, B, C i D), z których ostatnia może być użyta do kierowania każdej z czterech części Multi (multitimbral) do różnych wyjść, jeśli jest to pożądane; wyjście słuchawkowe stereo (z powiązanym pokrętłem głośności oprócz górnego pokrętła Master Volume); 5-stykowe złącza MIDI IN, OUT i THRU DIN, uzupełnione o port USB 2.0 MIDI (do połączenia z komputerem w celu przesyłania i odbierania danych MIDI); gniazdo kart SD (do aktualizacji oprogramowania sprzętowego M, importowania/zapisywania patchy oraz importowania/zapisywania danych specyficznych dla M, takich jak wavetable użytkownika); oraz — co nie mniej ważne — gniazdo blokady zabezpieczającej zgodne z Kensington®.

 

Trochę danych:

Oscylatory: 2 oscylatory Wavetable z niezależnymi wavetable i dwoma różnymi modelami generowania tonów – klasyczny model Waldorf Microwave I i nowoczesny model Waldorf Microwave II. 96 fabrycznych Wavetables + 32 sloty na wavetable użytkownika (User Wavetables);

Filtr: analogowy dolnoprzepustowy 24 dB/Oct VCF (SSI 2144 Improved Ladder Type) z nasyceniem (saturacją);

Wzmacniacz: analogowy stereo VCA dla każdego głosu;

Obwiednie: 4 generatory obwiedni; 8-punktowy generator obwiedni z możliwością zapętlania, obwiednie VCF i VCA ADSR oraz dowolnie przypisywalna 4-punktowa obwiednia z możliwością zapętlania;

LFO: 2 LFO z różnymi przebiegami;

Arpeggiator z 16 zaprogramowanymi patternami, trybem akordowym i możliwością synchronizacji z zegarem MIDI;

Przechowywanie dźwięku: 2048 programów dźwiękowych + 128 programów Multi;

Polifonia: polifonia 8/16 głosów (16 głosów dostępnych z zainstalowaną kartą rozszerzeń);

Multitimbral (możliwość odgrywania wielu barw na raz): 4 partie (4 partie można przypisać do 4 indywidualnych wyjść stereo);

MIDI: USB 2.0 i DIN (5-pinowe złącze DIN z wejściem/wyjściem/thru);

Kompatybilny z klasycznymi wiadomościami sysex Waldorf Microwave I (przesyłanie banków brzmień/transfer brzmienia);

Karta SD do ładowania / przechowywania treści użytkownika w postaci banków dźwięków i tablic wavetable;

Napięcie wejściowe: 100 – 240 V AC / 50-60 Hz;

Napięcie znamionowe wyjściowe: 12 V DC;

Maksymalny pobór prądu: maks. 1,8 A;

Wymiary: szerokość: 440 mm, głębokość: 305 mm, wysokość (z gałkami): 85 mm;

Waga całkowita: 5,7 kg.

 

 

Dostępność
W magazynie:
Na zamówienie:
Dostępność
W magazynie:
Na zamówienie:
CECHY TOWARU
  • Producent: WALDORF
  • Strona producenta: http://www.waldorfmusic.de/
  • Nazwa towaru: WALDORF M - klasyczny hybrydowy syntezator wavetable
  • Kod towaru: WAL000016
GITARY I BASY
Podkategoria
Aktualne promocje
INSTRUMENTY KLAWISZOWE
Podkategoria
Aktualne promocje
STUDIO
Podkategoria
Aktualne promocje
NAGŁOŚNIENIE
Podkategoria
Aktualne promocje
SŁUCHAWKI
Podkategoria
Aktualne promocje
PERKUSJE
Podkategoria
Aktualne promocje
DEE JAY
Podkategoria
Aktualne promocje
OŚWIETLENIE
Podkategoria
Aktualne promocje
FOTO WIDEO
Podkategoria
Aktualne promocje
POKROWCE, SKRZYNIE TRANSPORTOWE
Podkategoria
Aktualne promocje
STATYWY, KONSTRUKCJE
Podkategoria
Aktualne promocje
KABLE, ZŁĄCZA
Podkategoria
Aktualne promocje
GADŻETY MUZYCZNE
Podkategoria
Aktualne promocje
INSTRUMENTY DĘTE
Podkategoria
Aktualne promocje
INSTRUMENTY SMYCZKOWE
Podkategoria
Aktualne promocje
SYSTEMY INSTALACYJNE
Podkategoria
Aktualne promocje